• ÖZELLİKLER
 • FOTO GALERİ
 • VİDEO GALERİ
 • DÖKÜMANLAR
 • FAQ

http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/407-2017-03-10-17-44-46.jpg

Dampaste Vizkoelastik Titreşim Sönümleyici gemilerde ve yatlarda yapısal kaynaklı titreşim ve bunlardan doğan mekanik gürültüyü tamamen elimine etmek titreşim plakalarını yüzeye yapıştırmak için kullanılmaktadır.

 

İçeriğindeki çift komponentli yapısı sayesinde üzerine uygulanacak titreşim plakasıyla birlikte mükemmel bir titreşim izolasyon özelliği ortaya çıkmaktadır. Özellikle ağırlığın çok büyük önem arzettiği gemilerde ve yatlarda çok hafif yapısıyla olağanüstü titreşim sönülmesi yapmaktadır.

http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/sam-6003-2017-03-09-16-02-12.jpg

 

DamPaste® Avantajları:

 1. Mükemmel Titreşim İzolasyonu sağlar.
 2. Yanıcı değildir.
 3. Hafiftir.
 4. Uygulandığı yüzeye  üstün bir yapışma özelliği vardır.
 5. Visko-elastiktir, çatlamaz  kırılmaz.
 6. Havayollu sesleri 3-5dB oranında düşürür.
 7. Yağ , dizel ve suya karşı dayanıklıdır.

DamPaste Vizkoelastik titreşim sönümleyici 0.1’den büyük sönümleme katsayısına sahiptir. 0,1lik sönümleme faktörü size 20dB ve üzerinde bir gürültü düşüşü sağlayacaktır. Her tip yüzeye direk uygulanabilecek bir malzeme olan Dampaste V.02 PS, yağ, dizel ve suya karşı dayanıklı olup uygulandığı yüzeye mükemmel bir yapışma sağlar. Uygulandığı yüzeye göre üzerine çelik veya alüminyum titreşim sönümleyici plakalar rahatça tatbik edilebilir.  DIN75200 testine sahiptir. Halihazırda 100’ün üzerinde yat, gemi ve tekneye uygulanmıştır. Mükemmel titreşim sönümleme özelliği ile gemilerde ve yatlarda yıllarca süren bir konfor ve izolasyon sağlar. DamPaste Titreşim Sönümleyici Plaka pastası kullanarak geminizin ilk inşasında olduğu gibi rahat ve konforlu olarak muhafaza edildiğinden emin olabilirsiniz.

 

SES YALITIM MALZEMESİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/dampaste-2-2017-01-14-16-48-52.jpg

Yukarıdaki tabloda DamPaste® V.02PS titreşim sönümleme malzemesinin Titreşim Sönümleme Oranları(Damping Loss Factor) verilmiştir. Referans sac üzerinden yapılan ölçümlerde Dampaste® 7.6dB/s’lik bir titreşim sönümleme katsayısına sahiptir. Tablodan da görüleceği üzere Dampaste levha üzerinde mükemmele yakın bir titreşim sönümleme özelliğini kanıtlıyor. Delta dB+Dampaste uygulaması bölgesel uygulamanın dışında kalarak yüzeyin %100’ünü kaplamakta ve bu iki malzemenin ortak testinde Dampaste’in etkinliği çok daha kolayca görülmektedir(Damping Loss Factor:12dB/s.).