İZOLASYON KATEGORİLERİMİZ - YOĞUŞMA KORUMASI

 

Yoğuşma / Anti-Condensation ve Yüzey Koruması

Condensation/Yoğuşma yüzeyin sıcaklığının çiğ noktasının 1˚C üzerinde olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer bir deyişle bu sıcaklık tam da condensation/yoğuşmanın yükselmeye başladığı noktadır. Şayet yüzey sıcaklığı bu çiğ noktasından 1.1˚C üzerinde tutulabilirse condensation/yoğuşma olmayacaktır. Çiğ noktası havadaki nem oranıyla orantılı sıcaklık fonksiyonudur.  Havadaki daha çok su buharı,  yani ‘’yüksek nem’’, daha çok condensation / yoğuşma ilerlemesine sebep olur.

İzolasyon malzemelerimiz yüzey sıcaklıklarını; yüzeyin çiğ noktasının 1.1 ˚C seviyesinin üzerine çekmek ve emniyetli limitte tutmak için dizayn edilmiştir. Bununla birlikte bu dizayn iç sıcaklıklar, nem ve dış sıcaklıklara karşı bir işlev görür ve bu fonksiyon ise uygulama kalınlıklarına göre düzenlenmiştir.  Öyle ki yüzey sıcaklığı ne kadar düşerse ; sıcaklık/nem gerekliğini karşılamak için daha fazla kalınlıkta izolasyon malzemesi kullanılması gerekmektedir.

Eğer mimarlar/mühendisler ısı köprüsünü tamamen durdurmak istiyorlarsa; bu tip yüzeylerde, ısı köprüsünü kontrol altında tutmak zorundadırlar. İşte kaplamalarımız da bu tip yüzeylerde mükemmel performans göstermektedir.  Sprey şeklinde uygulanan izolasyon kaplamaları ‘’stiffenerlarda’’ kullanılmasıyla designerların hedefleri için mükemmel bir rol oynayacaktır. Kaplama uygulandığında, dış ortam tesirlerinden iç ortam tesirlerine olan ısı ötelemesi; bir sıcaklık ‘’tampon’’ bölgesi oluşturarak büyük oranda azaltılacaktır.

 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/marine-dtm-200-2017-01-16-12-47-46.jpg

Mascoat Marine-DTM ağır deniz ve hava şartları için yoğuşma(condensation)’ya karşı koruma sağlamak amacıyla dizayn edilmiş seramik bileşenli bir izolasyon kaplamasıdır. Delta T Marine, TÜM IMO/SOLAS gerekliliklerini yerine getirmiş ve Klas Kuruluşlarının onaylarını almayı başarmış piyasadaki TEK yalıtım kaplamasıdır.

Daha Fazla Bilgi...


 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/industrial-dti-300-2017-01-16-12-47-45.jpg

Mascoat Industrial-DTI uygulandığı yüzeyde nemlenme ve yoğuşmayı kontrol etmek veya yok etmek için kullanılan izolasyon kaplamasıdır. Termal şoktan kaynaklanan nemlenme ve buna bağlı korozyonu önler. Aynı zamanda ısının veya soğuğun muhafazasında kullanılır.
Daha Fazla Bilgi...


 


 

http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/sprefix-ovacon-200-2017-01-15-19-33-10.jpg

Sprefix™’G yüzeye çok hızlı bağlayıcı özelliği ve içeriği ile havadaki nemin yoğuşmasını çok kolay tekrar aynı atmosfere yayabilen bir malzeme olup, klasik izolasyonların aksine mükemmel bir yüzey koruma özelliği sağlar ve nemden kaynaklanan korozyon ve pasa asla izin vermez.

Daha Fazla Bilgi...