İZOLASYON KATEGORİLERİMİZ - TİTREŞİM - GÜRÜLTÜ VE AKUSTİK

EN GÜRÜLTÜLÜ ORTAMLAR İÇİN SES İZOLASYON ÇÖZÜMLERİ

Marinsu İzolasyon bünyesindeki malzemeler ile gürültü, titreşim ve akustik konularında tüm sistem, araç ve ekipmanlar üzerinde size çözüm sunmaktayız. 

Endüstriyel Tesisler, Deniz Araçları veya Binalarda sorunları doğru analiz ederek; doğru izolasyon sistemlerini uygulamak önceliğimizdir. Gürültü kontrol sistemlerimiz alüminyum, çelik, ahşap, kompozit gibi her tür yüzeye uygulanabilen çok hafif malzemelerden oluşmaktadır. Bilinmelidir ki tek bir ses kaynağını yok etmek gemi, yat ve endüstriyel sistemlerdeki gürültüyü kontrol etmeye hiçbir zaman yeterli değildir.  İşte bu sebepten ötürü izolasyon malzemeleri gürültü kaynaklarının her bir kaynağını ayrı ayrı elimine etmek için doğru ve optimum şekilde kullanılmalıdır. Bünyemizdeki mühendislerimiz bulunduğunuz ortamdaki gürültü kaynaklarını analiz edip uygun malzemeleri sizlere önerecektir. Malzemelerimiz ile ilgili uygulama alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

-Yatlar, Römorkörler, Gemiler
-Binalar, Endüstriyel Tesisler
-Otomotiv Endüstrisi
-Makine ve Jeneratörler
-HVAC Sistemleri, Fanlar ve Kondenser Kanalları
-Metal Yapı, Çatılar ve Yan Duvarlar
-Tanklar

Gürültü kontrol sistemlerimiz üstün izolasyon özelliklerinin yanı sıra uygulandığı yüzeyi korozyona karşı koruma, uygulandığı mahalde çok az yer kaplama, yanmazlık, hafiflik ve tamamen çevre dostu özellikleriyle klasik yöntemlerden çok farklı olarak tasarlanmıştır.

 Ses ve Titreşim İzolasyon malzemelerimizi daha ayrıntılı incelemek için lütfen aşağıdaki ürünlere tıklayınız;

 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/mascoad-2017-01-15-19-33-10.jpg
Mascoat~DB Ses Sönümleyici Kaplaması yüksek seviyede vibrasyon kaynağı olan tüm ekipmanların olduğu mahalde ve endüstriyel tesislerde kullanılabilir. Mascoat DB Titreşimin rezonansa geçmeden havaya yayılmasından hemen önce bu gürültüyü azaltmak için doğrudan yüzeye uygulanmaktadır.
Daha Fazla Bilgi...


 


 

http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/dampaste-200-2017-01-15-19-33-10.jpg
yel tesislerde yapısal kaynaklı titreşim ve bunlardan doğan mekanik gürültüyü tamamen elimine etmek titreşim plakalarını yüzeye yapıştırmak için kullanılmaktadır. Çok düşük frekanslı titreşimler için yüksek performans göstermektedir.
Daha fazla bilgi...


 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/soundeck-200-2017-01-15-19-33-10.jpg
SounDeck iki plywood arasında çekirdek malzeme olarak ağır katmanlı vinil’in ve hafif akustik yutum malzemesinin kullanıldığı bitümsüz bir ses iletim bariyeridir. Bu malzeme gemilerin, yatların perdelerinde ve zeminlerinde kullanılarak düşük ve yüksek frekanstaki havayollu sesleri elimine eder.
Daha Fazla Bilgi...


 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/sprefix-ovacon-200-2017-01-15-19-33-10.jpg
Sprey Camyünü endüstriyel tesisler, deniz araçları ve binalarda mükemmel ses yutum özelliği ile gürültülü mekanlardaki konforu sağlar ve çalışma zamanındaki kaybı önler.
Daha Fazla Bilgi...


 


http://www.marinsu.com.tr/Images/Icerikler/logo2-2017-01-15-19-33-10.jpg
Titreşim sönümleme ve structure-borne sesi elimine etmek amacı ile yüksek kaliteli karışık hücreli (mixed cell) PUR(poliüretan) malzemesinden geliştirildi. Regufoam çalışma frekansı ve kütle gibi kesin öngörülen fiziksel özelliklere göre değişik yoğunluklarda üretilmektedir.
Daha Fazla Bilgi...